БАТЕ Борисов на 1/16-финалите, Стоянов контузен (видео)

04 ноември 2010 | 23:19
БАТЕ Борисов стана първият отбор, който се класира за 1/16-финалите на Лига Европа. Тимът от Беларус продължи с отличното си представяне и спечели с 3:1 домакинството си на Шериф. В другия мач от групата Динамо (Киев) победи с 2:0 АЗ Алкмаар и е втори със седем точки, като украинците също са много близо до продължаване напред в турнира.

Българският вратар на Шериф Владислав Стоянов спаси първото по-опасно положение, но в 16-ата минута бе преодолян от Витали Родионов, който се справи с пазещия го защитник и заобиколи вратаря. Гостите отговорихас попадение на Ерокин, който след малко преди това бе спрян със страхотно спасяване от Веремнко. Стоянов напусна терена контузен в 58-ата минута, а 19-годишният Сталия дебютира в Европа. Шериф стигна до още едно положение преди БАТЕ да увеличи темпото и да вкара два гола в рамките на пет минути, дело на Павлов и Бресан.

Междувременно в Киев Динамо постигна ценна победа с 2:0 над АЗ Алкмаар. Две попадения на Милевски в началото на второто полувреме донесоха успеха на украинците.

БАТЕ Борисов - Шериф 3:1

1:0 - Родионов (16)
1:1 - Ерокин (32)
2:1 - Павлов (70)
3:1 - Бресан (75)

Динамо Киев - АЗ Алкмаар 2:0
1:0 - Милевски (47)
2:0 - Милевски (61)