Лех покоси Манчестър Сити и излезе начело в група "А" (видео)

04 ноември 2010 | 22:09

Отборът на Лех (Познан) се превръща в приятната изненада в група "А" на Лига Европа. Полският тим изигра поредния си много силен мач и надигра с 3:1 многомилионната селекция на Манчестър Сити и по този начин оглави временното класиране в групата.

Гостите стояха малко по-добре през първото полувреме, като Емануел Адебайор и Дедрик Боята бяха доста близо до откриване на резултата. Въпреки това в 32-ата минута при една лошо изчистена топка Иняч с мощен удар в долния ляв ъгъл не остави никакви шансове на Шей Гивън и откри резултата в мача.

Манчестър Сити все пак успя да възстанови равенството в 52-ата минута, когато Адебайор с глава реализира след центриране от корнер. Лех обаче не се предаде и в 86-ата минута при една доста куриозна ситуация Арболеда отбеляза за 2:1. След истински карамбол между неговата глава и тази на Боята, топката в крайна сметка се озова в мрежата. В 90-ата минута пък Можджан с великолепен изстрел от далечна дистанция подпечата успеха на своя тим за крайното 3:1.

След тази победа Лех оглави класирането в групата с актив от 7 точки. Толкова има и Манчестър, който обаче се свлече на втората позиция с по-лоша голова разлика.