Атлетико крачи след слаба игра в Норвегия (видео)

04 ноември 2010 | 21:56

Отборът на Атлетико Мадрид направи важна крачка към елиминациите в Лига Европа след победа с 2:1 като гост на Розенборг в среща от група "В". Много по-дейни бяха домакините, но носителят на Лига Европа измъкна трите точки след голове на Агуеро (3) и Тиаго (83). За Розенборг вкара Хенриксен.

Кике Санчес Флорес остави Диего Форлан на пейката и заложи на нетрадиционната за "рохибланкос" система 4-3-3.

"Дюшекчиите" имаха късмета да поведат в резултата още в третата минута. Серхио Агуеро се измъкна от защитата и при съмнително положение за засада вкара отблизо - 0:1. Норвежкият отбор тръгна за изравняване, но опасни положения имаха и гостите от "Висенте Калдерон".

След почивката скандинавците успяха да изравнят. В 52-рата минута Хенриксен прокара топката през краката на Давид де Хеа - 1:1. След попадението Розенборг натисна и изпусна много добри шансове. Четвърт час преди края Давид де Хеа излезе глупаво почти на тъча, беше излъган, но защитата на Атлетико се справи с опасността. Нелогично на играта испанците вкараха втори гол в 83-тата минута. Тиаго Мендеш открадна една топка и от 25 метра наказа мощно съперника.

Така Aтлети има седем точки и на точка от лидерра Байер Леверкузен.