Порто с класика срещу Рапид (видео)

16 септември 2010 | 23:56

Отборът на Порто записа класически успех с 3:0 в първия си двубой от група "L" на Лига Европа срещу Рапид (Виена). "Драконите" тотално надиграха своя съперник и с попадения на Роландо в 26-ата, Фалкао в 66-ата и Фернандо в 77-ата минута взеха своето в този мач.

Португалците доминираха в срещата още от още от самото начало и направиха куп пропуски пред вратата на австрийците. Все пак в 26-ата минута логичното се случи и Роландо бе най-съобразителен при едно разбъркване и откри резултата в полза на домакините.

През второто полувреме Порто продължи да доминира, докато играчите на Рапид трудно минаваха центъра на терена и за целия мач имаха едва два удара по посока на вратата на домакините, но без особено да притеснят вратаря Елтон.

"Драконите" пък правеха каквото си поискат на терена и в 66-ата минута след центриране от корнер Майкон стреля от близо, вратарят успя да спаси, но при добавката Фалкао удвои преднината на своя тим. В 77-ата минута пък Фернандо отправи великолепен далечен изстрел в горния ляв ъгъл и направи резултата класически.

Порто можеше да вкара още попадения, като домакините удариха и греда, а и вратарят на Рапид Хедъл на няколко пъти показа класа. В крайна сметка домакините поситгнаха това, което се искаше от тях и оглавиха класирането в групата, след като в другия мач Бешикташ победи ЦСКА с 1:0. Следващият двубой на португалците е именно срещу "армейците" на 30 септември на стадион "Васил Левски" в София. Рапид пък приема Бешикташ.