Хелмес "херметизира" Розенборг за 4:0

16 септември 2010 | 22:22

С хеттрик на Патрик Хелмес и един гол на бранителя Щефан Райнартц Байер Леверкузен разби с 4:0 Розенборг. Някогашната норвежка сила в Шампионската лига яде голям пердах в Германия, като головете във вратата на Розенборг заваляха още в четвъртата минута на мача. Хелмес бе точен в 4-ата, 58-ата и 61-ата минута, а другото попадение за Байер падна в 38-ата. Така тимът на Юп Хайнкес стартира отлично в Лига Европа, докато за норвежците остана разочарованието.

Байер Леверкузен - Розенборг 4:0

Байер: Адлер, Швааб, Фридрих, Хюпия, Кастро, Сам, Бендер, Райнартц, Йоргенсен, Хелмес, Дердюк

Розенборг: Йорлунд, Лустиг, Бярсмир, Демидов, Дорсин, Хенриксен, Анан, Щранд, Скелбред, Прица, Иверсен