Спарта (Прага) повали Палермо в голово шоу (видео)

16 септември 2010 | 22:08

Отборите на Спарта (Прага) и Палермо, сътвориха истинско голово шоу в първия двубой помежду си от група "F" на Лига Европа. Двата тима си вкараха общо пет гола, а в крайна сметка домакините се поздравиха с успеха в мача с 3:2.

Спарта откри резултата в 17-ата минута, след като Кладрубски центрира в наказателното поле, а Вилфред с глава откри резултата. Палермо обаче успя да възстанови равенството в 38-ата минута, като първо Пасторе отправи опасен удар, спасен с мъка от вратаря, а веднага след това Макароне стреля в долния десен ъгъл и прати топката в мрежата.

Домакините обаче отново излязоха напред в резултата в 69-ата минута, след като Памич центрира и този път Кладрубски засече с топката с глава в мрежата зад Сиригу. В 75-ата минута пък защитата на италианците проспа поредното центриране на Памич и Кадлец прати за трети път кълбото във вратата им. Все пак "розовите" се окопитиха в заключителните минути и в 83-ата Абел Ернандес от близо намали резултата. До края на мача гостите опитаха всичко по силите си да стигнат поне до равенството, но днес шансът не бе на тяхна страна.