Манчестър Сити надигра Ред Бул в Залцбург, Силва с първи гол (видео)

16 септември 2010 | 21:53

Фаворитът в турнира за Лига Европа Манчестър Сити, стартира успешно кампанията си в група "А" на надпреварата. Англичаните се наложиха с 2:0 в гостуването си на коравия тим на Ред Бул (Залцбург). Гостите стигнаха до успеха с попадения на Давид Силва в 8-ата минута и на Жо в 63-ата, а само малшансът им попречи да стигнат до по-изразителен успех.

"Гражданите" стартираха мача по най-добрия начин и още в 8-ата минута откриха резултата. След бърз пробив от ляво, топката бе върната към дузпата в наказателното поле, където Жо чукна назад към връхлитащия Силва, който с мощен удар отбеляза първия си гол за новия си тим от привличането му през лятото. Гостите продължиха да създават по-опасните положения до края на първото полувреме, но Жо, Тевес и Силва се отличиха с пропуски пред вратата на съперника.

Домакините леко се окопитиха в началото на второто полувреме и имаха няколко интересни ситуации пред Джо Харт, но постепенно Ман Сити отново взе нещата в свои ръце и с всяка изминала минута усилваше натиска си. Така в 63-ата минута Тевес отправи мощен удар, който бе избит от вратаря, но притичалия Жо чукна кълбото и вкара второто попадение за своя тим. До края на мача англичаните пропуснаха още няколко чудесни възможности, но и този резултат им бе напълно достатъчен и тимът взе първите си три точки в турнира.