Славия - Локомотив (Горна Оряховица) 3:1

2:1
Аристоте Фунду (67)
3:1
Божидар Васев (90)

Отборът на Славия спечели много важни три точки в битката на дъното в Първа професионална лига. "Белите" надиграха с 3:1 Локомотив (Горна Оряховица) в дебюта на Александър Димитров начело на "железничарите". Първият ключов момент в мача дойде в 31-ата минута, когато реферът Тихомир Алексов отсъди много спорен втори жълт картон на Софиен Муса. В 41-ата минута Ивайло Димитров се разписа от дузпа за 1:0, а при този резултат завърши и първата част.

Славия: 1. Петков (к), 8. Васев, 9. Сердеров, 11. Пашов, 14. Димитров, 15. П. Христов, 17. Велев, 27. Мартинов, 66. Абуд, 13. Велков, 73. Минчев
Старши треньор: Владимир Иванов

Локомотив: 91. Банков, 8. Желев, 33. Цонков, 37. Керчев, 6. Фиданин, 24. Ндонг, 27. Джоман, 14. Кифуети, 28. Бен Отман, 75. Фенуш, 9. Муса
Старши треньор: Александър Димитров

Главен съдия: Тихомир Алексов (София)
Асистенти: Димитър Русев (София) и Андрей Николов (София)
Стадион: “Васил Левски”, София