Гръцкият първенец Олимпиакос заслужи мястото си на 1/8-финалите в Лига Европа, след като стори по-трудното срещу състава на Османлъспор. Преди седмица отборът от Пирея не успя да спечели домакинството си - 0:0, но тази вече се наложи с 3:0 като гост. Иранският нападател Карим Ансарифард, който беше привлечен преди месец, откри след заучено изпълнение на ъглов удар в 47-ата минута, а в 70-ата минута друг от много чужденци в Олимпиакос - Тарик Елиунуси, направи 2:0 и реши спора. Ансарифард довърши съперника с още един точен изстрел в 86-ата минута. Отделно двамата голмайстори пропуснаха по още една чисто положение. Най-близо до гол тимът на Османлъспор беше секунди преди третия гол, но тогава Пиер Уебо пропусна сам срещу вратаря.