Атлетико Мадрид докосва четвъртфиналите в Шампионската лига. Отборът на Диего Симеоне победи с 4:2 като гост Байер (Леверкузен) и едва ли може да се очаква сензация в реванша. Резултата откри Саул в 17-ата минута с перфектен фалцов удар извън наказателното поле, а в 25-ата Антоан Гризман завърши перфектна контра на гостите след пас на Кевин Гамейро. В началото на второто полувреме Карим Белараби намали, но Гамейро от дузпа възстанови аванса на мадридчани. До края съперниците си размениха по още едно попадение - автогол на Стефан Савич и точен изстрел с глава на Фернандо Торес.

Байер (Леверкузен) - Атлетико Мадрид 2:3