Борусия (Дортмунд) - Манчестър Сити 1:1 (6:7 след дузпи)

Борусия (Дортмунд) и Манчестър Сити играха един срещу друг на стадиона в Шенжен в двубой от китайската програма на "Интернепънъл Чемпиънс Къп". В 79-ата минута Серхио Агуеро откри резултата. В 96-ата минута Кристиан Пулишич изравни.

Бюрки спаси първата дузпа, изпълнена от Алейкс Гарсия. Гън направи същото с 11-метровия наказателен удар на Паслак. Последваха точни изпълнения на Адарабиойо и Кагава - 1:1. Фернандиньо и Кастро също реализираха за 2:2 при дузпите. Давид Силва даде нов аванс на Сити. Бурнич изравни. Агуеро и Пулишич вкараха петите дузпа за Сити и Борусия. Нолито и Хобер докараха резултата до 5:5. Рахим Стърлинг пропусна седмата дузпа за Сити, но Ларсен направи същото за Борусия. Тазенде покачи на 6:5, след което Гън спаси 11-метровия наказателен удар на Мерино, носейки крайната победа на Манчестър Сити.

Борусия (Дортмунд): Бюрки, Гинтер (46'-Мерино), Сократис (46'-Бендер), Бартра (65'-Бурнич), Шмелцер (46'-Паслак), Роде (46-Кастро), Шахин (63'-Ларсен), Мор (46'-Пулишич), Лайтнер, Дембеле (46-Кагава), Рамос (63'-Хобер)

Манчестър Сити: Кабайеро (46'-Гън), Клиши (46'-Силва), Отаменди (46'-Мафео), Адарабиойо, Коларов (78'-Тазенде), Фернандо (46'-А. Гарсия), Фернандиньо, Делф (46'-Туре, 85'-Стърлинг), Навас (46'-Денайър), Зинченко (46'-Агуеро), Иеанашо (46'-Бони, 85'-Нолито)