Атлетико Мадрид - Байерн (Мюнхен) 1:0

Атлетико Мадрид победи 1:0 на Байерн (Мюнхен) на стадион "Висенте Калдерон" в първа полуфинална среща от Шампионската лига и е на 90 минути от финала в Милано. Голът за домакините отбеляза Саул в 11-ата минута, след като се възползва от грешка в отбраната на баварците, преодоля трима бранители и с удар с левия крак направи вратаря Мануел Нойер безпомощен. Срещата напълно оправда очакванията на фенове и специалисти. Инициативата и топката бяха владение на гостите, докато домакините перфектно изпълниха своя предварителен план.

1:0 - Саул (11)

АТЛЕТИКО (4-4-2): Облак - Хуанфран, Хименес, Савич, Филипе Луиш - Коке, Габи, Аугусто, Саул - Гризман, Торес

БАЙЕРН (4-1-4-1): Нойер - Лаам, Бернат, Хави Мартинес, Алаба - Чаби Алонсо - Дъглас Коща, Видал, Тиаго, Коман - Левандовски.

СТАДИОН: "Висенте Калдерон", Мадрид

СЪДИЯ: Марк Клатънбърг, Англия