Манчестър Сити - Реал (Мадрид) 0:0

Отборите на Манчестър Сити и Реал Мадрид завършиха при резултат 0:0 в първа полуфинална среща от Шампионската лига. След скучно първо полувреме, в което и двата отбора не бяха особено опасни в атака, през втората част футболистите на Зинедин Зидан бяха близо до гола в няколко ситуации, но блестящи спасявания на вратаря на домакините Джо Харт и веднъж гредата попречиха на гостите от испанската столица да си тръгнат с победа от "Етихад Стейдиъм".

Реал Мадрид игра тази вечер без португалската си суперзвезда Кристиано Роналдо, който дори не бе записан сред резервите, тъй като все още не е готов на 100% и продължава да се възстановява от травма. CR7 бе сменен в стартовия състав от Лукас Васкес. Туре Яя пък бе големият отсъстващ за тима на Мануел Пелегрини.

Така интригата остава за реванша на "Сантиаго Бернабеу" на 4 май.