Скот Диксън спечели легендарното "Инди 500"

Новозеландецът Скот Диксън спечели за първи път в кариерата си легендарното автомобилно състезание  "500-те мили на Индианаполис". Диксън измина 200-те обиколки в 92-ото издание на надпреварата на овалната писта в Индиана за 3:28.57,679 часа, постигайки средна скорост от 231 км/ч. Той изпревари само със 1,75 секунди бразилеца Виктор Мейра. Диксън стартира от първа позиция и водеше пред по-голямата част от надпреварата. Във втората половина на състезанието новозеландецът беше изпреварен от Мейра, но си върна първото място 29 обиколки преди края след влизане на двамата лидери в бокса и до края на изпусна победата. На трето място завърши Марко Андрети (САЩ), а четвърти остана двукратният победител Елио Кастроневес (Бразилия).

Изключително популярната в Индикар Даника Патрик не успя да финишира в "Инди 500" за първи от четири години. 29 обиколи преди финала, тя бе блъсната по много глупав начин в бокса от Райън Бриско от тима на Пенске. Окачването на Патрик се счупи, а бясната дама се втурна в бокса на Бриско, за да му търси обяснение. Част от охраната на пистата обаче успя да спре яростната Патрик. Състезанието беше прекъсвано общо осем пъти, а хилядите зрители от трибуните отново станаха свидетели на атрактивно изпреварвания и множество катастрофи.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ "ИНДИ 500" МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!

Във временното класиране в Индикар след 5 от 18 старта води Диксън със 191 точки, пред Кастроневес със 176 и Дан Уелдън (Англия) със 153 точки.

НАУЧЕТЕ ПОВЕЧЕ ЗА ЛЕГЕНДАРНАТА НАДПРЕВАРА И КАКВО ОЗНАЧАВА ТЯ ЗА СВЕТОВНИЯ АВТОМОБИЛЕН СПОРТ в специалния ни материал: Добре дошли в "Състезателната столица на света" ТУК!