Леброн смачка "Гарнет и компания", Кливланд изравни на Бостън

Отборът на Кливланд Кавалиърс изравни полуфиналната серия срещу Бостън Селтикс до 2-2 победи, побеждавайки тази нощ в мач номер 4 с 88:77. Двубоят бе доста равностоен и едва в четвъртата част домакините успяха да грабнат победата. Леброн Джеймс бе най-резултатен за Кливланд, записвайки 21 точки, въпреки че регистрира отчайващ процент при стрелбата – едва 26, при 20/78 успеваемост. "Кралят" бе безпощаден в последните 2 минути от срещата когато тотално надигра Кевин Гарнет, завършвайки в крайна сметка и с 13 асистенции. "Кавалерите" контролираха напълно двубоя в последната четвърт, в която позволиха на Селтикс да реализира едва 12 точки. Бостън, който завърши на първо място в Лигата през редовния сезон с 66 победи и 16 загуби, все още няма спечелен мач като гост в плейофите. В първия кръг тимът на Док Ривърс отстрани Атланата Хоукс с 4-3 победи. Мач номер 5 е утре вечер в Бостън, а шестата среща от серията е в Кливланд в петък.