Рафа Надал отново номер 1 в Монте Карло

Рафаел Надал спечели рекордна четвърта поредна титла на турнира от сериите Мастърс на червените кортове в Монте Карло. На финала испанецът победи номер 1 в света Роджър Федерер със 7:5, 7:5 след 1 час и 43 минути игра. За трета поредна година първите двама в световната ранглиста се изправиха един срещу друг в двубоя за трофея и отново швейцарецът нямаше много шансове. Това е девета победа за Рафа от 15 мача срещу Федерер.

На турнира с награден фонд 2,27 милиона евро Надал записа 22-а поредна победа и стигна до 24-а титла в кариерата си. Рафа вече има 112 победи и само 3 загуби на клей от началото на 2005 г. Той е спечелил 96 от последните си 97 мача на тази настилка. Единствената му загуба в този период бе именно от Федерер миналата година на финала в Хамбург, когато Роджър сложи край на серията на испанеца от 81 поредни победи на червени кортове.