Фантастичен Кубица стартира първи в Бахрейн, пол-позишън за БМВ във Ф1!

Пилотът на БМВ-Заубер Роберт Кубица спечели пол-позишън на пистата "Сахир" преди неделната Гран при на Бахрейн, трети кръг от световния шампионат във Формула 1. Полякът завъртя фантастична обиколка в последните секунди на квалификацията и за първи път в своята кариера ще застане начело на стартовата решетка. Това е и първи пол-позишън за БМВ от както те се състезават самостоятелно във Формула 1. Втори на старта утре, само на 0,027 секунди остана Фелипе Маса с Ферари. Трети завърши Люис Хамилтън (Макларън-Мерцедес). Четвърти финишира Кими Райконен (Ферари), а пети Хейки Ковалайнен с Макларън. Десетката допълниха още: 6.Ярно Трули (Тойота), 7.Ник Хайдфелд (БМВ-Заубер), 8.Нико Розберг (Уилямс-Тойота), 9.Дженсън Бътън (Хонда) и 10.Фернандо Алонсо (Рено).