Челси - Уест Хям 1:1

Челси не успя да запише победа на свой терен срещу Уест Хем и завърши наравно 1:1 в лондонското дерби, като по този начин оформи сензационен втори кръг в рамките на само 17, в които нито един от отборите от Топ 4 не успя да победи. Крейг Белами изведе "чуковете" напред в резултата преди почивката, но Никола Анелка изравни в самото начало на втората част. Въпреки това домакините така и не успяха да постигнат победата, макар че в повече от 40 минути бяха натиснали съперника си в неговата половина. Дори напротив - в 92-ата минута Карлтън Коул изпусна уникално положение за гостите, след като не успя да преодолее Чех, излезнал очи в очи с него в наказателното поле. Така Челси остана втори на точка зад Ливърпул в класирането, а Уест Хем записа второ реми далеч от дома срещу основен претендент за титлата.