Аделаида Юнайтед - Гамба Осака 0:1

Отборът на Гамба Осака достигна полуфиналите на Световното клубно първенство след като победи представителя на Океания Аделайда с един на нула. Японският тим започна неубедително, но полузащитникът Ясухито Ендо донесе победата на отбора си с гол за 1:0 в 23-та минута на срещата.Футболистите на Аделаида успяха да стигнат само до удар в гредата, дело на капитана Травис Дод. Само преди месец австралийците бяха сразени с 5:0 общ резултат от Гамба Осака вазиатската Шампионска лига. Домакините, които се включват от четвъртфиналите ще срещнат европейския шампион Манчестър Юнайтед на полуфиналите идната сряда. "Червените дяволи" пътуват днес за Токио с най-доброто, което разполагат, като сър Алекс води група от 23 футболисти за двата мача в Япония.