Левски - Локомотив (Пд) 1:2

Отборът на Локомотив (Пловдив) отново шокира Левски на стадион "Георги Аспарухов". "Смърфовете" нанесоха първа загуба на столичани през този сезон в Първа професионална лига след обрат с 2:1 в мач от 15-ия кръг. Капитанът на пловдивчани Мартин Камбуров пък за пореден път е герой срещу 26-кратните шампиони, след като вкара победното попадение от дузпа в 78-ата минута. Преди това Ясин Ел Харуби си отбеляза куриозен автогол в 19-ата минута, а Веселин Марчев изравни в 26-ата минута, което бе първото попадение във вратата на Боян Йоргачевич пред собствената публика този сезон за първенството.
"Бяло-черните" втори пореден мач си тръгват от "Герена" с трите точки. Както е известно, пролетта надвиха с 3:2, отново след обрат, но тогава губеха с 0:2 на почивката.

1:0 Ел Харуби (19-автогол)
1:1 Марчев (26)
1:2 Камбуров (78-дузпа)