Бенфика се наложи над Борусия (Дортмунд) с 1:0 в първа среща от осминафиналите в Шампионската лига. Костас Митроглу донесе успеха на лисабонските "орли" с попадение в 48-ата минута, а гостите трябва да съжаляват за огромния брой пропуснати положения пред вратата на Едерсон. Стражът на Бенфика бе непробиваем и буквално отказа звездата на "жълто-черните" Пиер-Емерик Обамеянг. Безсилието на нападателя от Габон достигна връхната си точка в 58-ата минута, когато не успя да реализира дузпа, стреляйки право в ръцете на Едерсон.

Бенфика - Борусия (Дортмунд) 1:0

1:0 К. Митроглу (48)

БЕНФИКА (4-4-2): Едерсон; Самедо, Луизао, Линдельоф, Елисеу; Салвио, Пици, Фейса, Карийо; Р. Силва, Митроглу

БОРУСИЯ Д (3-5-2): Бюрки; Сократис, Бартра, Шмелцер; Пишчек, Дембеле, Вайгъл, Герейро, Дурм; Обамеянг, Ройс