Верона - Ювентус 2:1

Осигурилият си титлата в Серия "А" Ювентус допусна грешна стъпка в предпоследния кръг от първенството. "Бианконерите" очевидно бяха подценили гостуването си на последния Верона и си изпатиха лошо като загубиха с 1:2. Лука Тони наказа бившия си тим от дузпа в 43-ата минута и така ознаменува с попадение последния мач в кариерата си. Малко преди края той бе заменен и бе изпратен с аплодисменти от тифозите и на двата тима. Федерико Вивиани пък отбеляза втория гол в мача в 55-ата минута, а Пауло Дибала от дузпа в 94-ата минута вкара почетното попадение за гостите. Така веронци спряха серията от 10 поредни победи и общо 26 мача без загуба на торинци, чието последно поражение бе на 28 октомври 2015 година от Сасуоло (0:1). Но този успех бе само за престиж, тъй като тимът от града на Ромео и Жулиета е сигурен изпадащ в Серия "Б".

Съдия: Ф. Мареска
Стадион: "Маркантонио Бентегоди"
Верона 2:1 Ювентус
Голмайстори
43' дуз. Лука Тони Лука Тони

55' гол Федерико Вивиани Федерико Вивиани

Пауло Дибала Пауло Дибала дуз. 94'
Състав

Пиерлуиджи Голини Пиерлуиджи Голини   Нето Нето

Урби Емануелсон Урби Емануелсон   Андреа Бардзали Андреа Бардзали
72’

Ерос Пизано Ерос Пизано   Леонардо Бонучи Леонардо Бонучи

Матео Бианкети Матео Бианкети   Даниеле Ругани Даниеле Ругани

Филип Хеландер Филип Хеландер   Алекс Сандро Алекс Сандро
80’ Лука Мароне Лука Мароне   Квадво Асамоа Квадво Асамоа
71’

Федерико Вивиани Федерико Вивиани   Хуан Куадрадо Хуан Куадрадо

Павел Вжолек Павел Вжолек   Марио Лемина Марио Лемина

Артур Йоница Артур Йоница   Стефано Стураро Стефано Стураро
62’
85’
Лука Тони Лука Тони   Симоне Дзадза Симоне Дзадза
65’ Лука Силигарди Лука Силигарди   Пауло Дибала Пауло Дибала