Денвър се наложи над Хюстън

Денвър Нъгетс записа домакинска победа над Хюстън Рокетс със 111:94, по този начин баскетболистите на Джордж Карл се отделиха на победа пред Голдън Стейт Уориърс, заемайки осмото място в Западната конференция. Въпреки поражението “Ракетите” остават пети на Запад с еднакъв актив 54 победи и 26 загуби с третия Сан Антонио Спърс.

Алън Айвърсън бе най-полезен за успеха на своя тим, регистрирайки 33 точки, 7 борби и 7 асистенции. Джей Ар Смит наниза 23 точки и направи 2 асистенции, а Линас Клейза добави 18 точки и 2 борби. Лутър Хед бе най-резултатен при поражението на Рокетс с 19 точки и 4 асистенции, Трейси Макгрейди записа 16 точки, 4 борби и 7 асистенции, а Стийв Новак завърши с 15 точки и 5 борби.

Срещата започна с леко предимство за домакините, които успяха да поведат с 6 точки след първите 12 минути, но голямата разлика в двубоя се появи, когато Джей Ар Смит се включи като резерва във втората четвърт. Смит за 13-ти път през сезона се появява като резерва и отбелязва 20 или повече точки, като след решителни негови стрелби Денвър поведе с 61:44 на почивката.

"Той е нашата искра в отбора, донася енергията  и желанието за игра, които ни трябват. Когато се появи на терена е просто страхотно да видите как той прави всички  тези неща, на които е способен. Смит знае, че на него се дължи голяма част от нашия успех", бяха думите на Кармело Антъни.

"Няма нищо на терена, което той да не е способен да направи", бе красноречивият коментар на Алън Айвърсън.