Лейкърс с резонна победа над Клипърс

Съставът на Лос Анджелис Лейкърс записа късно снощи резонна победа срещу своя градски противник Лос Анджелис Клипърс със 106:78. Успехът е общо пети за "Езерняците" в последните 6 мача между двата тима. Люк Уолтън направи впечатляващ мач с 18 точки, 5 борби и 4 асистенции, суперзвездата на "златистите" Коби Брайънт вкара 16 точки, Ламар Одъм завърши с 14 точки и 13 борби, а По Гасол добави 13 точки за успеха. Отборът на Фил Джексън вече има 54 победи и 25 загуби в своя актив.

"Бяхме безапелационни. Не бях в състояние да се движа много по терена. Единствено стрелях от определни позиции", заяви след двубоя Уолтън, който пропусна последните 2 мача на своя отбор.

Елтън Бренд записа 23 точки в петия си мач за Клипърс от началото на сезона, а Ал Торнтън наниза 22 при поражението на "Ножиците".

Лейкърс реши окончателно двубоя през второто полувреме когато направи в третата четвърт серия от 32-11, а 6 минути и половина преди края водеше с 94:67. Оттук до края срещата се доиграваше, а "Езерняците" спечелиха своята 54-а победа за сезона.