Сиатъл си върна на Денвър след 2 продължения

Въпреки срамната загуба от средата на март със 116:168, вчера късно вечерта Сиатъл Суперсоникс победи борещия се за класиране на плейофите Денвър Нъгетс със 151:147, в среща преминала през 2 продължения. “Свръхзвуковите” са вторият най-слабо представящ се отбор от началото на сезона, докато Денвър за момента заема осмата позиция в Западната конференция, с еднакъв актив с Голдън Стейт Уориърс и всичко между двата отбора ще се реши в четвъртък в Оуклънд.

Новобранецът Кевин Дюрънт се превърна в герой на мача, записвайки най-силното постижение в кариерата си – 37 точки, 8 борби и 9 асистенции. Другият новобранец в състава на Сиатъл Джеф Грийн записа “дабъл-дабъл” от 35 точки и 10 борби, а Люк Риднауър и Ник Колисън добавиха по 19 точки за успеха.

Кармело Антъни продължи да се представя неверятно за своя тим, но това все още не е достатъчно за победата. След като наниза 47 точки при загубата от Сакраменто, вчера Мело регистрира 38 точки, 11 борби и 3 асистенции. Алън Айвърсън наниза 26 точки и направи 13 асистенции, а Кениън Мартин завърши с 22 точки и 9 борби.

Срещата започна по начина, който всички очакваха – с много бърз и динамичен баскетбол, като през първата четвърт, макар и с малко, Денвър водеха в резултата. В началото на втората част домакините постепенно обърнаха развитието на двубоя, повеждайки с 60:50, а до края на полувремето имаха аванс от 6 точки, при 70:64.

През пъвите 5:40 минути на второто полувреме двубоят се развиваше кош за кош и след добро отиграване на Ник Колисън Сиатъл водеше с 84:76. До края на третата четвърт обаче, гостите заиграха по-добре и съумяха да обърнат резултата до 99:95 в своя полза. С разменени точни удари от зоната за три точки на Антъни и Дюрънт в последната минута от редовното време и точна стрелба от средно разстояние 2 секунди преди сирената Кармело прати двубоя в продължения.

След тройка на Алън Айвърсън точно минута преди края на първото продължение резултатът стана 135:130 за Денвър,  но Кевин Дюрънт на два пъти от линията за наказателни удари и веднъж от зоната за 3 точки изравни за 135:135. С бързи 5 точки в началото на второто допълнително време Джеф Грийн даде аванс на домакините, който въпреки опитите на Квниън Мартин и Джей Ар Смит се оказа достатъчен за победата.