Новобранец засенчи завръщането на Аринас

Новобранецът на Милуоки Бъкс Реймън Сешънс вкара уникален кош в последната секунда за успеха със 110:109 на неговия тим късно снощи като гост над Вашингтон Уизърдс. Така Сешънс засенчи завръщането на Гилбърт Аринас за състава на "Вълшебниците". Гардът направи първия си мач, след началото на ноември когато изигра само 4 мача и бе принуден да се оперира. Отгоре на всичко това загубата не бе краят на кошмара за Уизърдс. С контузии напуснаха срещата други двама от лидерите на тима – Антоун Джеймисън и ДеШоун Стивънсън.

Чарли Вилануева направи "дабъл-дабъл" с 24 точки и 12 борби, Андрю Богът го последва с 20 точки и 10 борби за успеха на "Елените".

Антоун Джеймисън и Карън Бътлър завършиха с по 18 точки, а Гилбърт Аринас наниза 17 точки при поражението на домакините от Вашингтон.

Мачът предполагаше да се превърне в празник за феновете на Уизърдс, които отново видяха своя любимец Agent Zero на терена. Настроението им бе помрачено от късния кош на Сешънс, а след двубоя самият Аринас дори напусна съблекалнята преди тя да бъде отворена за репортерите.

В по-голямата си част двубоят протече равностойно. Домакините от Уизърдс преобладаващо водеха в резултата, като последната четвърт успяха да дръпнат с 10 точки. Независимо от това Милуоки не се предаде и в четвъртата част заличи дефицита. Аринас изведе Вашингтон напред след два успешни наказателни удари, 15 секунди преди края за 109:108. 1,1 секунди преди финалната сирена Ройъл Айви подаде към Андрю Богът, който вместо да стреля към коша пусна неочаквано топката към Сешънс, който вкара победния кош.