100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:4

Сан Антонио разби Хюстън

Въпреки че преди седмица срещу другия тексаски тим Далас Маверикс Майкъл Финли не успя да вкара нито един кош от игра, вчера срещу Хюстън Рокетс той и целия отбор на Сан Антонио Спърс демонстрираха отлична стрелба и спечелиха убедително със 109:88. След този успех миналогодишните шампиони са втори, само на победа от Ню Орлиънс Хорнетс, докато „Ракетите” са шести с 1½ успеха след водача.

Майкъл Финли и Тони Паркър регистрираха по 22 точки и 6 борби, Ману Джинобили наниза 14 точки и овладя 6 борби, а Тим Дънкън добави 13 точки и 6 борби за победата на домакините. Луис Скола се представи най-силно за Рокетс, регистрирайки 24 точки и 7 борби, докато Трейси Макгрейди и Рафър Алстън завършиха с по 13 точки.

Срещата започна равностойно и оспорвано, а играчите на  Сан Антонио демонстрираха отлична стрелба. 7 минути след началото на двубоя домакините водеха с минималното 20:19, но до края на първата четвърт баскетболистите на Рокетс не успяха да отговорят на 71% успеваемост при стрелбите на Спърс и изостанаха с 9 точки. До края на полувремето домакините продължиха да са по-активни и благодарение на добрите отигравания на Тони Паркър и Майкъл Финли, поведоха с 18 точки, при 66:48.

След почивката резултатността в двубоя спадна, но голямата разлика от първото полувреме даде нужното спокойствие на играчите на Спърс, които водеха с 85:65 в края на третата четвърт.  Домакините не изпуснаха инициативата през нито един момент от двубоя, достигайки най-голямата разлика при 107:82, 3 минути преди края на срещата, която завърши при 109:88.