Индиана спря Ню Джърси по пътя към плейофите

Отборът на Индиана Пейсърс победи като домакин Ню Джърси Нетс със 123:115, пред  над 13 000 зрители в „Консеко Фийлдхаус 2” в Индианаполис. По този начин „Мрежите” остават девети в Източната конференция, докато „Пешеходците” са десети, само на 2 победи от осмия Атланта Хоукс.

Дани Грейнджър бе най-резултатен в срещата с 26 точки, 7 борби и 6 асистенции. Трой Мърфи записа „дабъл-дабъл” от 21 точки и 17 борби, а Майк Дънлийви добави 19 точки за успеха на домакините. Винс Картър отново бе най-добър за Нетс, регистрирайки 33 точки и 9 борби. Девин Харис реализира 27 точки и направи 9 асистенции, а Ричард Джеферсън завърши с 19 точки и 2 борби.

Срещата започна по-добре за домакините, които още от първите минути на двубоя натрупаха аванс от шест точки, но до края на частта резултатът бе изравнен. Благодарение на добрите изяви на Дани Грейнджър  и Трой Мърфи Индиана стартира по-добре и втората четвърт със серия от 16-2, която им даде аванс от 14 точки. До края на полувремето обаче, Ричард Джеферсън и Винс Картър се възползваха по най-добрия начин от подаванията на Девин Харис и обърнаха до 63:56 в своя полза.

В първите минути след почивката баскетболистите на Пейсърс изравниха резултата и до края на третата четвърт той се движеше кош за кош, като в крайна сметка 12 минути преди края на двубоя домакините водеха с минималното 92:91. В заключителната част от двубоя играчите на Индина поведоха с 8 точки при 101:93 и до края на срещата не позволиха на Ню Джърси да се върне в срещата, регистрирайки крайната победа със 123:115.