Юлиан Топанков: Щяхме да бием Пирин с 3:0, но контузия на Рудолфо обърна мача

Волейболистите на Черно море БАСК загубиха и двата двубоя с 0:3 и 2:3 в Разлог от Пирин Балканстрой, но прецакаха Пирин за четвъртото място в редовния сезон на Суперлигата.

"Вторият мач бе 3:0 за нас, но диагоналът на тима Рудолфо се контузи и оттам мачът тръгна за домакините", коментира наставникът на Черно море БАСК Юлиан Топанков. Той не е останал доволен и от съдийството, защото реферът е направил много грешки в полза на домакините и дал картон на капитана на варненци, без да го изслуша.

"Бяхме тръгнали за Разлог с цел да постигнем поне победа, това можеше да стане във втори мач. Важно е обаче, че противникът ни за плейофите е ЛУКойл, допълни Топанков. Той каза, че първият мач е бил коренно различен от втория, защото тимът е играл без един от основните си състезатели Владислав Александров.

"Пуснахме младите състезатели Кристиян Пенчев, Петър Милушев и Ивайло Великов да поиграят в такава хубава атмосфера", каза още той.

В първия двубой тимът на Пирин бе категоричен и победи Черно море с 3:0.
Втория мач варненци показаха различна игра и имаха шанс да победят домакините с 3:0, но контузия на диагонала Рудолфо го изкара извън терена. Другият волейболист, който играе на този пост - Вангел Велинов, пък остана във Варна, защото и той е контузен. Наложи се центърът на БАСК Константин Михайлов да влезе като диагонал, но и той се контузи и бе заменен от Петър Милушев. От тази ситуация се възползва Пирин, обърна мача и победи с 3:2 (21:25, 18:25, 25:21, 25:20, 15:12) гейма, но остана на 5-о място в класирането.