Денвър победи Ню Джърси

Денвър Нъгетс се наложи като гост над Ню Джърси Нетс със 125:114 и продължава борбата с Голдън Стейт Уориърс за последното място даващо право на участие в плейофите. От своя страна "Мрежите" също са на крачка от участие в плейофите, заемайки деветото място в Източната конференция след Атланта Хоукс.

Алън Айвърсън бе най-резултатен за успеха на гостите с 26 точки и 9 асистенции, Линас Клейза добави 23 точки и 4 борби, а Кармело Антъни и Кениън Мартин завършиха с по 17 точки. Винс Картър се отличи за Нетс с 32 точки, 6 борби и 5 асистенции, докато Ричард Джефърсън добави 29 точки, 5 борби и 4 асистенции.

Срещата започна с по-добра игра от страна на гостите от Денвър, които поведоха със 7:0. Серията им прерастна в 17:10 и в края на първата четвърт Нъгетс водеше с 33:25. До края на полувремето баскетболистите от Денвър продължиха да бъдат по-активни и на няколко пъти повеждаха с преднина от 12 точки. Така след 24 минути игра резултатът бе  67:55.

Алън Айвърсън наниза 8 точки в първите 3:00 минути на второто полувреме и бе в основата на най-голямата преднина на своя отбор в мача – 17 точки, при 78:61. До края на третата част благодарение на точните стрелби на Винс Картър и многото асистенции на Девин Харис домакините успяха да намалят изоставането си до само 3 точки, при 93:90. Играчите на Денвър стартираха заключителната четвърт на двубоя със серия от 19-3, след която интригата в двубоя изчезна и срещата се доигра до финалното 125:114.