Черно море на полуфинал за Купата след драма в Ботевград

Черно море Еврохолд победи в драматичен мач като гост Балкан с 86:80 в трети четвъртфинален мач за Купата на България. Така "моряците" спечелиха серията с 2-1 победи и на полуфиналите в Самоков ще имат за съперник столичния Левски.

Най-резултатен за "моряците" беше Симеон Ценов с 20 точки, Тод Галоуей добави 18, а Аугустинас Витас се отличи с 12 за успеха. Дуейн Мортън вкара 22 точки, а Иван Лилов и Бобан Билбия добавиха по 19 при поражението на Балкан.

Първата четвърт бе сравнително равностойна, но в края домакините от Балкан дръпнаха с 8 точки за 22:14. През втората четвърт състава на Георги Младенов постепенно започна да увеличава разликата, като перманентно поддържаше аванс от десетина точки. В крайна сметка на полувремето домакините водеха с 13 точки за 42:29. В третата част "зелените" продължиха с по-добрата си игра и в края на първите 30 минути имаха аванс от 9 точки за 68:59.

Драмата настъпи в последната част когато Черно море стартира със серия от 8-0. Така след кош на Симо Ценов, 07:34 минути преди края Балкан вече водеше само с 1 точка за 68:67. Оттук нататък мачът тръгна кош за кош, а съставът на Спас Натов за пръв път излезе напред в резултата 03:55 минути преди края за 72:71 с кош на Георгиев. Минута и половина по-късно Брайс Шелдън изведе "морето" с 4 точки напред за 77:73. Гостите имаха 6 точки аванс по-малко от две минути преди края и в крайна сметка го удържаха за крайното 86:80, независимо от отчаяните опити на домакините да спасят мача в самия край.