Лукойл се сбогува с евротурнирите

Българският баскетболен шампион Лукойл Академик приключи тазгодишното си участие в европейските клубни турнири, след като тази вечер в Москва загуби със 77:103 от местния Динамо във втори осминафинален мач от турнира за Купа УЛЕБ. Така след поражение в първия двубой в София със 75:89 "студентите" се сбогуваха с втория по сила европейски клубен турнир. Равносметката за тази година е преминаване на груповата фаза (което миналата година не бе постигнато), както и на първия елиминационен кръг на надпреварата. Лукойл отстрани в първия кръг след групите латвийския Вентспилс и игра осминафинал за първи път от 2006 година.

Уили Дийн бе най-резултатен с 24 точки, Ристе Стефанов добави 16, а Харис Муйежинович се отличи с 15 при поражението на "студентите".

Хенри Домеркант отбеляза 25 точки, Травис Хансен записа 23, а Сергей Моня наниза 13 за успеха на Динамо.

Двубоят започна доста равностойно, като в действията на възпитаниците на Желко Лукаич определено личеше старание. Така първата четвърт завърши 25:21 в полза на Динамо. Във втората обаче домакините демонстрираха превъзходство. Лукойл Академик се стремеше да играе своята игра, но в редиците на тима на Светислав Пешич имаше един перфектен Хенри Домеркант. Американецът с босненски паспорт наниза цели 6 тройки и на полувремето имаше в своя актив 21 точки. Динамо пък водеше с 55:41, като московчани гледаха да накажат всяка една грешка на българския шампион. "Студентите" играеха с голямо желание, но по-големия опит на състава на домакините си пролича. В редиците на българския отбор доста добре се представиха Харис Муйежинович, Уили Дийн и Ристе Стефанов. Перо Антич така и не успя да се събуди 20 минути и бе отбелязал само 4 точки след едно полувреме игра.

През втората половина на срещата домакините бавно и систематично увеличаваха разликата, която стигна 20 точки, 6 минути мпреди края на третата четвърт за 61:41 след тройка на Травис Хансен. Три минути по-късно Динамо вече водеше с 23 точки за 75:52. Авансът на домакините продължи да расте и след успешен наказателен удар отново на Хансен бе регистрирана най-голямата разлика в мача от 25 точки за 77:52. Отново Хансен реализира със сирената за 86:59 след 30 минути игра. Така в последната четвърт мачът само се доиграваше, завършвайки 103:77 в полза на Динамо (Москва).