Левски се класира за Финалната четворка

Съставът на Левски се класира за финалния турнир за Купата на България, след като тази вечер в "Арена Самоков" победи Рилски спортист със 79:74. Така с 2-0 успеха в серията "сините" ще играят на полуфиналите, където ще срещнат съперника от двойката Балкан - Черно море Еврохолд.

Станислав Славейков беше най-резултатен за победителите с 22 точки, Асен Великов добави 13, а Веселин Веселинов се отличи с 12. Капитанът на Левски Стефан Георгиев пък се отличи с 6 точки и 13 борби.

Сантос Мартинес наниза 26 точки, Бранко Миркович добави 17, а Александър Груев завърши с 10 при поражението на Рилецо.

Домакините бяха максимално мобилизирани от самото начало на срещата и след първите 10 минути водеха с 23:19. В началото на втората четвърт Левски обърна нещата в своя полза, но 3 минути преди края на полувремето момчетата на Любомир Минчев отново губеха с 30:35. В крайна сметка "сините" обаче успяха да наваксат и на почивката резултатът беше 40:40.

През третата четвърт Левски поведе с 4 точки за 47:43. Постепенно левскарите увеличиха разликата и 4 минути преди края на третата част вече водеха с 51:46. "Сините" увеличиха разликата на 9 точки, минута преди края на третата част за 57:48. Домакините обаче направиха серия от 7-0 и се доближиха на 2 точки от противника за 55:57. Независимо от това все пак Левски водеше след три части за 59:56. В последната четвърт момчетата на Любо Минчев успяха да удържат преднината и не позволиха да им изземат инициативата за крайното 79:74.

снимка: БГНЕС/НИКОЛАЙ ДОЙЧИНОВ