Бостън победи Сан Антонио без Рей Алън

Съставът на Бостън Селтикс надви шампиона Сан Антонио Спърс като гост с 93:91 в мач от програмата на НБА. "Келтите" започнаха доста слабо мача, като след първите 12 минути губеха с 11:28, но впоследствие влязоха в час и в края извоюваха крайния успех. Пол Пиърс бе най-резултатен за Селтикс с 22 точки, Кевин Гарнет добави 21, Рахон Рондо се отличи с 20, а Сам Касел приключи двубоя със 17 за победата на тима на Док Ривърс. Бостън във втори мач не можеше да разполага с контузения Рей Алън. Така 16-кратният шампион на НБА успя да спечели първия си двубой от общо трите гостувания в Тексаския триъгълник. На Селтикс предстоят мачове и срещу водача на Запад Хюстън Рокетс, както и срещу Далас Маверикс.

Шампионите водеха с 22 точки през първото полувреме, но постепенно Селтикс иззе инициативата и доминираше напълно в последните 2 части.

Ману Джинобили отбеляза 32 точки, Тони Паркър отбеляза 17 точки, а Тим Дънкан завърши с 10 при поражението на Сан Антонио.

Драмата в мача стана факт в последната минута. При резултат 87:86 за "Шпорите" Сам Касел реализира тройка и изведе гостите напред за първи път в мача за 89:87, 46 секунди преди края.

Спърс губеха с 89:93, след като Еди Хаус да реализира два наказателни удара 9,6 секунди преди края. Впоследствие Паркър реализира без проблеми за домакините, но изглеждаше, че за тях бе твърде късно да извършат обрат, за да спечелят мача. Независимо от това, 2 секунди преди финалната сирена, след таймаут за Бостън, Брус Боуен открадна топката от Гарнет, подаде светкавично към Робърт Ори, чийто изстрел от тройката със сирената бе неуспешен.