Балкан фаворит преди реванша във Варна

Тимът на Балкан (Ботевград) победи с 90:70 Черно море Еврохолд в първи четвъртфинален двубой от турнира за Купата на България и по този начин е фаворит за предстоящия реванш в морската столица, който е във вторник. Така тимът на Георги Младенов има реални шансове да се класира за финалната четворка на турнира, след като през миналата година изпусна шанса, губейки в същата фаза от надпреварата от Спартак (Плевен).

Най-резултатен за победителите беше Иван Лилов с 24 точки и 8 асистенции, а Атанас Радев и Дуейн Мортън се отличиха с по 12 за успеха. Брайс Шелдън наниза 20 точки, а Андонов записа 11 при тежкото поражение на Черно море.

Мачът започна по-добре за домакините от Балкан, които след 10 минути игра вече водеха с 25:16. "Зелените" постепенно увеличиха разликата през втората част, повеждайки с 14 точки, 3 минути преди края на полувремето за 38:24. В крайна сметка първите две части приключиха при резултат 44:33 в полза на домакините.

През третата четвърт възпитаниците на Георги Младенов бяха пълновластни госдподари на терена и само за 4 минути дръпнаха с цели 23 точки за 58:35, регистрирайки серия от 14-2. По-малко от 3 минути преди края на частта преднината на домакините вече беше 28 точки за 68:40. Първите 30 минути завършиха 75:47 в полза на Балкан, след което в последната четвърт мачът само се доиграваше.