Ричард Джефърсън донесе победата на Ню Джърси над Спърс

Гардът на Ню Джърси Нетс Ричард Джефърсън се превърна в герой за своя тим при победата със 117:115 над Юта Джаз късно снощи. Гардът вкара 1,5 секунди преди края победния кош за "Мрежите" и завърши с 27 точки, Винс Картър добави 25, Джош Буун се отличи с 21 точки и 13 борби, а Девин Харис се отличи с 19 точки и 12 асистенции за петия пореден успех на Ню Джърси над Юта.

Победата бе от особено значение за "Мрежите", които са със сериозен шанс за участие в плейофите, но в момента се сериозно конкурирани за последното 8-о място на Изток от Филаделфия 76.

Карлос Буузър изравни личния си рекорд от 41 точки, но при последната атака на Джефърсън не му остана нищо друго освен да гледа безучастно как топката влиза в коша. Кайл Корвър отбеляза 18 точки, а Мехмет Окур приключи двубоя със 17 при поражението на тима на Джери Слоън.

Нетс имаше минимална преднина за 31:28 след първата четвърт, но втората бе под сериозната доминация на гостите. Така на полувремето резултатът беше 57:50 в полза на Джазмените. В началото на второто полувреме Ню Джърси намали разликата само на 1 точка. Домакините отново поведоха в резултата 6 минути преди края на третата четвърт. Независимо от това в началото на последната част Юта отново водеше в резултата за 88:81. До края на двубоя играчите на Лоурънс Франк успяха да стопят пасива, изравниха резултата и в крайна сметка с последната си атака спечелиха двубоя.