Скандал в Дупница! Герасимов шамаросва Сотелдо, Пирин бие Марек с 3:1

Интересен скандал припламна в Дупница по време на срещата Марек Юнион Ивкони – Пирин Балканстрой от 23-ия кръг на Суперлигата по волейбол при мъжете.

Гостите от Пирин стигнаха заслужено до победата с 3:1 (25:23, 27:25, 14:25, 25:23) в препълнената Спортната зала в Дупница и прекъснаха серията от 7 поредни победи на Марек в Суперлигата.

Въпреки успеха, срещата впечатли зрителите със скандала между старши-треньора на Пирин Любомир Герасимов и венецуелския разпределител на отбора от Разлог – Франциско Сотелдо в 3-ата част на срещата.

При резултат 13:4 за Марек в 3-ия гейм Герасимов взе прекъсване и заобяснява на Сотелдо, че трябва да продължи да играе и то на високо ниво, информира Канал 3. Сотелдо запротестира и каза на наставника се, че не може да играе защото има болка и проблем в левия крак. Герасимов контрира своя възпитаник, че е здрав и го пусна да продължи срещата, като го зашлеви зад врата.

След мача Герасимов и Сотелдо обясниха пред репортер на Канал 3, че нямат проблем един с друг и ще се изяснят като мъже.