Олимпиакос с победа в Каунас

Олимпиакос (Пирея) се наложи като гост над Жалгирис Каунас с 61:52, в среща от петия кръг на Топ 16 на Евролигата. Гръцкият тим записа трета победа в група "F", докато домакините отпадат от борбата за място на четвъртфиналите със само 1 успех.

Лин Гриър бе най-резултатен за победата на своя тим с 14 точки и 3 борби, Марк Джексън отбеляза 11 точки и овладя 6 борби, докато българският национал Родерик Блекни регистрира 8 точки, 3 борби и 4 асистенции. Йонас Мачиулис бе единственият играч на домакините с двуцифрен точков актив, реализирайки 10 точки.

Срещата се характеризира със слаборезултатна игра, но и много обрати. Баскетболистите на Олимпиакос бяха по-концентрирани в началните минути на двубоя и успяха да поведат с 13:9, но до края на полувремето домакините изравниха за 27:27.

След почивката играчите на Жалгирис продължиха да бъдат по-инициативния отбор, обръщайки до 42:39 в своя полза. В заключителните 10 минути обаче, гостите от Пирея тотално надиграха своите противници, стигайки до крайния успех с 61:52.