Олимпиакос обърна Макаби в Тел Авив

Олимпиакос (Пирея) победи Макаби Елит (Тел Авив) с 87:82, след като изоставаше в по-голямата част на двубоя. Това бе втори пореден успех за гръцкия тим, който загуби първите си две срещи в Топ 16 на Евролигата. От своя страна Макаби също е с актив от 2 победи и 2 поражения.

Безспорно най-добър в мача бе американският гард на Олимпиакос Лин Гриър, който регистрира 27 точки, 3 борби и 6 асистенции и коефициент на полезно действие от 37 пункта даде сериозна заявка за седмичната награда за най-полезен играч. Марк Джексън наниза 15 точки и овладя 2 борби, а Панайотис Василопулос добави 10 точки за успеха на своя тим Дейвид Блътентал се отличи за домакините, регистрирайки 5 тройки от 10 опита и 19 точки в актива си. Терънс Морис записа "дабъл-дабъл" от 15 точки и 10 борби, а уругвайският център Естебан Батиста завърши с 15 точки и 8 борби.

Срещата започна отлично за играчите на Макаби, които бързо поведоха в резултата, след точни стрелби от зоната за три точки. Благодарение на добрите изяви на Лин Гриър обаче, гостите успяха да се задържат в двубоя, изоставайки с 4 точки след първите 10 минути. В началото на втората четвърт домакините успяха да поведат с 12 точки, отново след добра стрелба от далечна дистанция, но до края на полувремето хазартните им отигравания в атака позволиха на гостите да намалят до 50:44.

След почивката Дейвид Блътентал реализира три пъти поред от зоната за три точки и отново даде предимство на израелците, които водеха със 71:61 след 30 игрови минути. Баскетболистите на Олимпиакос започнаха отлично последната четвърт, успявайки за първи път от началото на двубоя да поведат в резултата със 77:76, след кош на Принтезис. Домакините изравниха за 82:82, а Лин Гриър бе фаулиран и отбеляза 2 наказателни удара за 84:82. В ответната атака Гарсия пропусна от тройката, Гриър овладя борбата и отново бе фаулиран, 20,4 секунди преди края. Той реализира и двата си изстрела, Блътентал пропусна в последвалата атака на Макаби, а Гриър отново от линията за наказателни удари оформи крайното 87:82.