100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:5

Юта измъкна победата над Далас

Съставът на Юта Джаз измъкна победата над Далас Маверикс със 116:110 късно снощи в мач от програмата на НБА. Намиращият се в отлична форма гард на домакините Дерон Уилиамс реализира 17 точки и направи 20 асистенции. Той бе в основата на серията от 16-0 точки в края на последната четвърт, с която Юта стигна до успеха.

Центърът на домакините Андрей Кириленко напусна преждевременно двубоя след грубо нарушение на Дирк Новицки, още през първата част. Веднага след това "Джазмените" поведоха с 21 точки. В отсъствието на високият руски състезател, играчите на Маверикс съумяха да се върнат в двубоя, намалявайки изоставането си до само 6 точки, в началото на заключителните 12 минути.

Баскетболистите на Юта реализираха всичките си 18 опита от наказателната линия през последната четвърт, записвайки 26-та победа в собствената си зала в Солт Лейк Сити. По този начин Джаз стана най-силно представящият се тим у дома. Освен Дерон Уилиамс Карлос Буузър се отличи с 28 точки и 7 борби, докато Мехмет Окур записа "дабъл-дабъл" с 20 точки и 12 борби.

Въпреки 22-то поражение на Маверикс през този сезон Джош Хауърд регистрира 25 точки и 4 борби. Дирк Новицки реализира 23 точки и овладя 7 борби, а новопривлечният Джейсън Кид регистрира 19 точки, 4 борби и 9 асистенции.