ЦСКА с първа победа над Пирин в Суперлигата

Волейболистите на ЦСКА постигнаха първа победа над Пирин Балканстрой от началото на сезона в Суперлигата за мъже.

"Червените" се наложиха над гостите от Разлог с 3:1 (25:21, 19:25, 25:21, 25:19) в среща от 20-ия кръг и продължават да са еднолични лидери във временното класиране.

Срещата започна с лек превес на домакините от ЦСКА. Момчетата на Александър Попов поведоха с 3 точки при първото техническо прекъсване - 8:5 и задържаха аванса си и при второто с 16:13. Силната игра на Иван Колев и Филип Мейо доведе до успех "червените" в първата част с 25:21.

Вторият гейм започна много добре за гостите от Пирин, които заложиха на силния начален удар. Благодарение на добрата игра на блок на Костадин Гаджанов и атаката на капитана Благовест Катранджиев пиринци дръпнаха с 16:10. Наставникът на ЦСКА Александър Попов потърси промяна в играта и замени разпределителят си Иван Зарев с опитният Иван Тасев. 40-годишният ветеран, който на практика донесе Купа "Атаро клима" във витрината на "червените", раздвижи играта на ЦСКА. Преднината на Пирин, обаче бе достатъчно добра за да се стигне до изненада. Така гостите с лекото затвориха втората част с 25:19 и изравниха резултата до 1:1 гейма.

Третата част започна много равностойно. Пирин поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Последваха 4 поредни точки за отбора на ЦСКА, който стабилизира играта си с включването на Иван Тасев. Отпускане на домакините доведи до изравняване при 13:13. Гостите дори поведоха с 16:14 и 19:18. Силна игра на Филип Мейо помогна на ЦСКА да изравни и да поведе с 22:20. Иван Тасев продължи умело да ръководи играта и ЦСКА стигна до успех в третата част с 25:21, а с това поведе и 2:1 гейма в резултата.

Четвъртият гейм започна със силно преимущество на ЦСКА. Кениецът Филип Мейо се разигра разликата бързо нарасна на 8:4 и 15:8 за ЦСКА. Пирин намали до 14:16, но силите му стигнаха до тук. ЦСКА затвори гейма с 25:19 и спечели мача с 3:1.

ЦСКА - ПИРИН БАЛКАНСТРОЙ 3:1 (25:21, 19:25, 25:21, 25:19)