Леброн се превърна в най-младия преминал границата от 10 000 точки

Тази нощ суперзвездата на Кливланд Кавалиърс Леброн Джеймс се превърна в най-младият играч в историята на НБА, преминал границата от 10 000 точки. В двубоя на "Кавалерите" като гост на Бостън Селтикс, загубен с 87:92, "Крал" Джеймс наниза 26 точки, независимо че 04:24 минути преди края на първото полувреме за кратко напусна терена заради проблеми с глезена.

Леброн стигна до постижението на 23 години и 59 дни, като е с една година по-млад от предишният рекордьор – Коби Брайънт, който записа десетхилядната си точка през 2003 година когато беше на 24 години и 193 дни. Джеймс се нуждаеше от 368 мача, за да достигне границата, като с това се превърна в деветия играч в историята на НБА, който най-бързо се е поздравил с такова постижение.

"Въобще не се радвам, тъй като в крайна сметка загубихме. Въпреки това да бъда сред рекордьорите е чест за моите съотборници, мен самия и моето семейство", заяви след мача срещу Бостън Джеймс.