Бостън не остави шанс на Кливланд

Бостън Селтикс победи като домакин обновения Кливланд Кавалиърс с 92:87 в мач от програмата на НБА. Лидерът на "Кавалерите" Леброн Джеймс излезе 04:24, преди края на първото полувреме заради проблеми с глезена, но след това се завърна в игра и отбеляза 26 точки, които обаче се оказаха недостатъчни за крайния успех. Независимо от това Леброн се превърна в най-младият играч в историята преминал границата от 10 000 точки в НБА.

Рей Алън отбеляза 22 точки, а Пол Пиърс завърши с 18 и 11 борби за третата поредна победа на "Келтите" и общо втора срещу Кливланд от началото на сезона. Селтикс регистрираха и две загуби от "Леброн и компания".

Мачът бе едва четвърти за Кливланд, в който тимът е с новите 4 попълнения, включително и Бен Уолъс. Big Ben се отличи с 6 точки и 6 борби в срещата, а новият плеймейкър на "Кавалерите" Делонте Уест вкара 20 точки и направи 3 асистенции, докато Уоли Счърбиак се отличи с 12 точки и 5 борби.

"Те са толкова променени. Сигурен съм, че ще стават все по-добри", заяви по адрес на Кливланд старши-треньорът на Бостън Док Ривърс.

Наставникът на гостите Майк Браун бе изгонен и пое към съблекалнята 42 секунди преди края на третата четвърт след разправия с реферите по повод отсъдено нарушение срещу Леброн Джеймс.