Хюстън с 12-а поредна победа

Новопривлеченият от Ню Орлиънс Хорнетс плеймейкър Боби Джексън отбеляза 14 точки в първия си двубой за Хюстън Рокетс, при победата над Чикаго Булс със 110:97. Това бе 12-ти последователен успех за "Ракетите", които спечелиха 16 от последните си 17 мача. Постижение, до което не са стигали от шампионския им сезон през 1993-1994 година.

Трейси Макгрейди отново бе лидерът на отбора с 24 точки, 4 борби и 8 асистенции, Луис Скола отбеляза 17 точки и овладя 4 борби, а Рафър Алстън добави 13 точки и 4 асистенции за успеха на Рокетс. Тайръс Томас реализира 18 точки, 6 борби и 5 асистенции за гостите от Чикаго. Новодошлият от Кливланд Кавалиърс Лари Хюз наниза 13 точки, а Андрес Носиони и Дрю Гуудън завършиха с по 12 точки при поражението на "Биковете".

Срещата започна много оспорвано и равностойно, като през първото полувреме резултатът се движеше кош за кош. Играчите на Хюстън поведоха с 20:18 след първата четвърт и увеличиха аванса си до 49:46 в края на полувремето.

След почивката Рокетс показа по-добра резултатност и поведе със 7 точки, при 61:54 и задържа своя аванс до края на частта. След три последователни тройки на Лутър Хед, Трейси Макгрейди и Боби Джексън, домакините излязоха напред с 96:84 и продължиха да контролират събитията на терена, печелейки с крайното 110:97.