Новият Кливланд размаза Мемфис (обзор)

Кливланд размаза Мемфис Гризлис с 20 точки разлика- 109:89, като ЛеБрон Джеймс вкара 25 точки, подаде 11 асистенции и спечели 7 борби. Привлеченият миналата седмица Бен Уолъс пък се отчете с 12 точки и 10 борби. Мемфис, които търпят 10 загуба в 11 мача, имаха аванс от 12 точки в началото на третата част, но това не им помогна. Хаким Уорик в техните редици вкара 21 точки.

Въпреки че трябваше да напусне играта в третата част заради две технически нарушения, Лос Анджелис Лейкърс постигна 8-ата си поредна победа- 111:91 над Сиатъл като гост. До този момент Брайънт имаше 21 точки и 10 асистенции, а Пау Гасол завърши с 22.

Лидерът в Атлантическата дивизия Бостън Селтикс записа първа победа в последните си четири мача, като се наложи със 112:102 над Портланд. Пол Пиърс вкара 30 точки за момчетата от Масачузетс, които изоставаха със 17 точки във втората четвърт, но това не им попречи да спечелят крайната победа. Най-добрият новобранец за миналия сезон- гардът Брандън Рой, не игра за Портланд. Той се лекува от разтежение на глезена и ще почива още поне две седмици.

Водачите в Югоизточната дивизия от Орландо Меджик удариха на собствен терен Сакраменто със 112:93. Дуайт Хауърд вкара 26 точки и спечели 10 борби, 8 от които под коша на противника. В края на срещата треньорът на домакините пусна на площадката само резерви, като две от тях Брайън Кук и Кениън Дуулинг вкараха общо 20 точки от всичките 22 за отбора в частта.

Третият от водачите в източните дивизии Детройт Пистънс смачка Финикс Сънс с Шакил О'Нийл в състава си 116:86. Чонси Билъпс завърши с 14 точки и 11 асистенции, а Антонио Макдайс с 12 точки и 13 борби. Победата на Детройт сложи край на серията на Слънцата, които имат 11 успешни поредни мача срещу съперници от Източната конференция. Навършилият преди две седмици 36 години О'Нийл пък вкара едва 7 точки за отбора си, както и 11 борби в 34 минути на площадката.