"Стършелите" ужилиха Далас при повторния дебют на Джейсън Кид

Крис Пол реализира 31 точки, направи 11 асистенции и "открадна" рекордните в своята кариера 9 топки за успеха на Ню Орлиънс Хорнетс над Далас Маверикс със 104:93 в мач от програмата на НБА. Плеймейкърът на "Стършелите" бе на косъм от напълно заслужен "трипъл-дабъл" и обезличи напълно повторно дебютиралия за Далас Джейсън Кид. Ветеранът премина в тима, в който започна своята кариера в НБА, във вторник. Кид, който успя да тренира само веднъж с новите си съотборници преди срещата, допусна цели 8 грешки, реализира 8 точки и направи 5 асистенции.

Освен уникалния мач на Пол с основен принос за победата на Ню Орлиънс бяха и Педжа Стоякович, завършил с 18 точки и Боби Джексън, който вкара 17. Центърът на „Стършелите” Дейвид Уест реализира 18 точки, независимо че имаше проблеми с натрупани лични нарушения през второто полувреме.

Дирк Новицки бе най-резултатен за Далас с 31 точки, Джейсън Тери вкара 14, а Ерик Демпиър се отличи с 11 при поражението на Далас.

Кош на Крис Пол в самия край на първото полувреме донесе 3 точки аванс на домакините за 47:44 на почивката. Впоследствие силна игра на Стоякович и отново на Крис Пол доведоха до серия от 10-2 за Ню Орлиънс в третата четвърт за 75:64 преди началото на решителната четвърта част. В нея Хорнетс отново бяха по-добрия тим и заслужено спечелиха срещата.