Филип Виденов с 6 точки при загуба на Риети

Баскетболист №1 на България за 2006 година Филип Виденов отбеляза 6 точки при загубата на своя тим Солсоника Риети от Сивиля Уеар Терамо като гост с 82:91. Виденов започна в стартовата петица на Риети, но играта му не вървеше и той успя само в 1 от 4-те си опита за стрелба от далечно разстояние. Освен шестте си точки Филип добави и 3 борби към своя актив. На полувремето Терамо водеше с 8 точки. Десет минути преди края Риети се върна в мача, като изоставаше само на 2 точки от своя съперник. В крайна сметка домакините не позволиха на Солсоника да обърне мача и се поздравиха с победата. Най-резултатен за победителите стана Роджър Пауъл с 19 точки, докато за Риети Морис Финли се отличи с 30 точки, от които 5 тройки.