ЦСКА спечели Купа "Атаро клима"

Волейболистите на ЦСКА спечелиха Купа ”Атаро клима”, след успех над шампиона ЛукОйл-Нефтохимик с 3:1 (22:25, 25:23, 25:21, 25:23) във втората среща за деня в зала ”Универсиада” в последния ден от надпреварата.

Срещата започна равностойно като двата отбора заложиха на силния начален удар. Шампионите от Бургас успяха да дръпнат с 2 точки – 14:12 след силна игра на националите Иван Станев и Николой Николов и на Мартин Пенев. ЦСКА изравни при 17:17 след бомбени атаки на кениецът Филип Мейо, който от скоро е наричан Дрогба, сред волейболистите. Бомбените сирвиси на Мартин Пенев затрудни посрещането на ЦСКА и ЛукОйл-Нефтохимик поведе с 20:18. Блокадата на бургазлии също заработи и шампионите успяха да затворят първата част с 25:22.

Вторият гейм започна също с предимство на бургазлии, които заиграха по-освободено. Възпитаниците на Северин Димитров поведоха с 4 точки при 17:13 и вече се виждаха като победители и във втората част. Тогава наставникът на ЦСКА Александър Попов замени Иван Зарев с 41-годишния Иван Тасев. Опитният разпределител не го подведе и веднага раздвижи играта на ЦСКА с атаки през центъра. ”Червените” успяха да изравнят при 17:17. От тук до края на гейма играта бе точка за точка. Ас на Филип Мейо и блокада на Стойко Ненчев дадоха победата на ЦСКА във втория гейм с 25:23. Така момчетата на Александър Попов изравниха резултата до 1:1 гейма.

Третата част волейболистите на ЦСКА започнаха много по-уверени в своите сили. При 8:7 Александър Попов замени Богомил Аначков с Иван Колев и това се оказа много печелившо за неговия отбор. Със силния си начален удар капитанът на младежкия национален отбор даде допълнителна мощ на своя отбор. Благодарение на Колев и Мейо ЦСКА поведе с 21:14 и почти уби интригата в тази част. ЛукОйл-Нефтохимик не се предаде и успя да намали до 20:22, но силите на бургазлии стигнаха само до тук и те загубиха третата част 21:25.

Четвъртата част бе равностойно до 9:9, когато Мартин Пенев постигна два аса. Последваха 3 поредни точки за ЦСКА 12:9. Преднината на ”червените” се запази до 20:17. С много спокойна игра ЦСКА затвори гейма с 25:22, а с това спечели и мача с 3:1.

Филип Мейо реализира 25 точки за победата на ЦСКА, а Стойко Ненчев и  Светозар Иванов добавиха по 10 точки. За шампионите от ЛукОйл-Нефтохимик Мартин Пенев реализира 17 точки, а Николай Николов и Андрей Николов се отчетоха с по 12 точки.

За играч на мача бе избран 41-годишният капитан на ЦСКА Иван Тасев, който имаше главна заслуга за победата на ”червените”.

Победата на ЦСКА над ЛукОйл-Нефтохимик изведе ”червените” до първото място на турнира ”Атаро клима”, както и до първото място във временното класиране на Суперлигата с 28 точки.

ЦСКА – ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК 3:1 (22:25, 25:23, 25:21, 25:23)
ЦСКА:
Иван Зарев, Филип Мейо, Бойко Бонев, Богомил Аначков, Стойко Ненчев, Светозар Иванов – Теодор Салпоров-либеро (Иван Колев, Иван Тасев, Даниел Пеев)
Старши-треньор: Александър Попов
ЛУКОЙЛ-НЕФТОХИМИК:
Иван Станев, Петър Христов, Мартин Пенев, Андрей Николов, Николай Николов, Стоян Самунев – Добрин Иванов-либеро (Любомир Йотов)

СНИМКИ: ГЕОРГИ КАЗАКОВ, SPORTAL.BG

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - ЛукОйл-Нефтохимик 3:1 може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ от мача ЦСКА - Левски-Сиконко 3:1 може да видите ТУК!!!

ФОТОГАЛЕРИЯ на мача ЛукОйл-Нефтохимик - Черно море БАСК 3:1 може да видите ТУК!!!