Уориърс и Уизърдс отново сътвориха истинско шоу за 120:117

Два от най-резултатните отбори в НБА - Голдън Стейт Уориърс и Вашингтон Уизърдс се срещнаха в "Оракъл Арина" в Оукланд, Калифорния. "Воините" се наложиха със 120:117 и записаха 31-та си победа за сезона. Те вече заемат осмото място в Западната Конференция. Въпреки 27-та загуба на Уизърдс, те имат и 24 успеха, с което удържат шестото място на "Изток".

Стивън Джексън бе в отлична форма и регистрира 41 точки и 3 борби, Монта Елис отбеляза 22 точки и направи 4 асистенции, а Ал Харингтън добави 21 точки и 8 борби за успеха на Уориърс. Роджър Мейсън бе най-резултатен за гостите с 32 точки и 6 асистенции, Антоун Джеймисън наниза 25 точки и овладя 10 борби, а Брендън Хейууд завърши с 20 точки и 10 борби.

Срещата започна вихрено за гостите, които през първата четвърт бяха почти безгрешни при стрелбата си и поведоха с 37:22. До почивката и двата отбора показаха висока резултатност, като Уизърдс увеличи аванса си до 72:55.

В началото на второто полувреме темпото спадна, а Уориърс поеха инициативата, намалявайки до 95:84. По-силната игра на домакините продължи и в заключителната част, а благодарение на точна стрелба от линията на наказателния удар Стивън Джексън намали до 113:111, 2:03 минути преди края. Той пропусна втория изстрел, но Андрис Биедринс овладя отскочилата  топка и я върна на Джексън, който от зоната за три точки изведе за първи път Уориърс напред в резултата от началните минути.