Хюстън се наложи над Кливланд, Макгрейди с нови проблеми

След възстановяването на водещия си реализатор Трейси Макгрейди Хюстън Рокетс се представя все по-добре, печелейки 9 от последните си 10 двубоя. Рано тази сутрин "Ракетите" се наложиха като домакин с 92:77 над Кливланд Кавалиърс. До този момент Хюстън е осми в Западната Конференция с 29 успеха и 20 загуби, докато Кливланд заема петата позиция в "Изтока" с 27 победи и 21 поражения.

Трейси Макгрейди отново имаше проблеми с горните дихателни пътища, като бе хоспитализиран по-рано през деня и пристигна в „Тойота Сентър” едва час преди началото на двубоя. Т-Мас пропусна всичките си стрелби през първото полувреме, а до края на срещата регистрира 8 точки, 7 борби и 4 асистенции.

Яо Минг бе най-полезен за домакините с 22 точки и 12 борби, Рафър Алстън отбеляза 17 точки и направи 9 асистенции, докато Шейн Батиър добави 15 точки и 8 борби за успеха. Леброн Джеймс отново бе в отлична форма, регистрирайки 32 точки, 7 борби и 6 асистенции, докато Лари Хюз завърши с 13 точки и 4 борби за Кавалиърс.

Играчите на Хюстън започнаха по-концентрирано срещата и благодарение на добрата защита на Минг в подкошието срещу Джеймс, домакините поведоха с 23:17, а в последните секунди на първата четвърт Леброн намали до 23:19. До полувремето Хюстън увеличи аванса си до 34:27, но гостите отговориха със серия от 12-6 и изоставането им бе от едва точка на почивката.

Рокетс тотално надигра Кавалиърс в първите 10 минути от второто полувреме, като освен в точките домакините доминираха и в овладените борби, които бяха 14-4 в тяхна полза. Така в началото на последната четвърт Хюстън водеше със 72:59 и до края на двубоя не позволи на гостите да скъсят изоставането си под 10 точки.